Free Time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CO2 primeri...

2 posters

Ići dole

CO2 primeri... Empty CO2 primeri...

Počalji od MontenegroGirl Pet Avg 10, 2007 9:52 pm

Nekoliko primera kako to izgleda napravitrti sam.
I isto tako nekoliko kako to izgleda kad bismo umesto sto pravimo kuzpili Laughing
Evo slike napravi sam:
CO2 primeri... A-15

Kupovna varijanta.

CO2 primeri... Co2
CO2 primeri... 8e_10
MontenegroGirl
MontenegroGirl
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 597
Godina : 41
Datum upisa : 10.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

CO2 primeri... Empty objasnjenje

Počalji od bjelos Ned Avg 12, 2007 3:19 pm

Evo ja malo da objasnim. Potrebne su vam 2 flase, jedna od 0.5l i druga od 1.5l, busilica i 2-3m creva. Na poklopcu od flase 1.5l busilicom izbusite 1 rupu, na poklopcu od flase 0.5l 2 rupe (precnik rupe mora biti malo manji od precnika creva, da bi jedva uslo i lepo dihtovalo). Odsecete 30-ak cm creva (procenite koliko treba od jedne flase do druge), jedan kraj gurnite kroz poklopac vece flase 4-5cm a drugi kraj ide kroz poklopac manje flase, skroz do njenog dna. Jedan kraj ostatka creva provucete kroz drugu rupu na poklopcu od manje flase samo par centimetara, a na drugi kraj stavire rasprsivac pa u akarijum . U manju flasu sipate do pola obicnu vodu, a u vecu sledecu smesu:
2 solje secera, dodati litar vode i dobro promuckati. Dodati kasicicu suvog kvasca ili cetvrtinu kocke svezeg, pola kasike sode bikarbone. Sve dobro izmuckati. Zavrnuti dobro poklopce na flasama okrecuci flase da ce crevo ne bi zapetljalo. Za 30-60min u akvarijumu ce poceti da se pojavljuju mehurici c02.
NAPOMENA: Ako se pretera sa kolicinom kvasca, reakcija ce biti burnija i samim tim opasna za vase ribe. Optimalna reakcija je 1-2 mehurica (vidi se u manjoj flasi) u sekundi.
bjelos
bjelos
clan
clan

Broj poruka : 85
Datum upisa : 10.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu