Free Time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina

2 posters

Ići dole

Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina Empty Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina

Počalji od MontenegroGirl Pon Mar 24, 2008 10:26 pm

Arheolozi u Italiji otkrili su ostatke para zakopanog prije pet do sest hiljada godina. Zanimljivost je, medutim, u tome sto su sahranjeni zagrljeni.

Ovo jos nismo vidjeli, rekla je Elena Menotti, koja predvodi arheoloski tim kod sjevernotalijanskog grada Mantove i dodala, ukapanje vise od jedne osobe nikako nije bilo karakteristicno za razdoblje neolita, a osobito nije bilo ovakvih specifičnih slucajeva. Ovi su ljudi stvarno u zagrljaju.

Menotti vjeruje da je par (a gotovo je sigurno da se radi o muskarcu i zeni) umro mlad, sto se moze zakljuciti po njihovim iznimno ocuvanim zubima.

Kad smo ih otkrili, svi smo bili jako uzbudjeni. Ja ovaj posao radim vec 25 godina i radila sam stvarno svudje. Bila sam i na iskapanjima na Pompejima, ali nikada me nista nije dirnulo kao ovaj prizor, priznala je.

U laboratoriju ce se sada nastaviti ova istrazivanja kojima ce se pokusati otkriti koji je bio uzrok smrti ovih vjecnih ljubavnika i u kojem su periodu zakopani.
MontenegroGirl
MontenegroGirl
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 597
Godina : 41
Datum upisa : 10.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina Empty Re: Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina

Počalji od *Mrwica* Pon Mar 24, 2008 10:39 pm

Aaaaa.....kako je to fino Sad
ooo,bash..
*Mrwica*
*Mrwica*
clan
clan

Ženski
Broj poruka : 73
Godina : 31
Location : Negdje izvan planeta............
Datum upisa : 10.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina Empty Re: Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina

Počalji od MontenegroGirl Pon Mar 24, 2008 10:41 pm

Jbg ne znam vise nista, sve mi se pobrkalo
silent
Sve nekako ukapirah, ali kako su ih ukopali, sahranili??..Pocinje da me hvata strah Rolling Eyes Shocked Shocked
MontenegroGirl
MontenegroGirl
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 597
Godina : 41
Datum upisa : 10.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina Empty Re: Zagrjaj koji traje viseod 5 hiljada godina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu